Mela Muter na wysokościPo raz pierwszy w Polsce prezentowany jest wybór obrazów jednej z najznakomitszych polskich artystek XX wieku - Meli Muter, pochodzący z prywatnych zbiorów Jankilevitsch Collection. Jej portrety, pejzaże i martwe natury można podziwiać na wystawie zorganizowanej na 42 piętrze apartamentowca Cosmopolitan Twarda 4.
Widzowie mają wyjątkową okazję by zobaczyć martwe natury malowane głównie w czasie wojny, pejzaże z pobytu w Bretanii i portrety, którymi zdobyła uznanie krytyków i sławę w całej Europie.
Wystawa ma na celu przybliżyć nie tylko fascynującą sylwetkę i biografię artystki, ale przede wszystkim zaprezentować różnorodność jej prac. Wiele z nich zostało pokazanych w Polsce po raz pierwszy. Za tymi eleganckimi, aczkolwiek pełnymi ekspresji obrazami, kryje się niezwykle burzliwa biografia kobiety, która przez całą swoją twórczość kierowała się fascynacją drugim człowiekiem.

Kurator - Katarzyna Wąs

Wystawa jest otwarta dla zwiedzających w każdą środę i sobotę w godzinach od 14.00 do 19.00 i w najbliższą niedzielę 24.09.
Zwiedzanie wystawy ma charakter zorganizowany - wejścia odbywać się będą cyklicznie, co 30 minut w asyście przewodnika, który opowie o artystce, jej życiu i dorobku.Galeria prac


Powrót