Przestrzeń rzeczywista nakładana pędzlem

Wernisaż: 2017-12-02 18:00


Jak powiedziała na otwarciu autorka: Dziś malarstwo jest moim sposobem na wyrażanie siebie duchowo i artystycznie. Praca twórcza daje mi niewypowiedzianą satysfakcję nie tylko zawodową ale głębiej życiową realizację.

Jestem w swoich korzeniach nadal architektem to się nie zmieni, moja konstrukcja twórcza opiera się na zbieraniu danych, analizie i dokonywaniu wstępnych założeń i przekładaniu na formę projektu. Może to wydawać się niemożliwe ale tak jest. Na każdy nurt malarstwa jaki odkryłam w sobie formalny czy tematyczny mam całe zestawy projektów do wykonania.

Do pracy inspiruje mnie otoczenie i filozofia życia którą zgłębiam. Jak łatwo zauważyć w moich pracach jest to przyroda las i woda. W lesie schowane są lęki i tajemnica, woda symbolizuje odbicie dualność spraw których doświadczamy, kiedy umieścimy to w kontekście czasu otrzymujemy niekończącą się opowieść, dlatego też moje serie są w kontynuacji. Kolekcja W podróży prezentuje moją fascynację przestrzenią i odległym horyzontem, proces tworzenia niezmiennie zabiera mnie w te niezwykłe miejsca, do czego również zapraszam moich odbiorców.

W kolekcji Czas i przestrzeń prezentuję prace, które ilustrują proces samo integracji, odnajdywania siebie w uzgodnionej rzeczywistości, która dla mnie jest dwuznaczna, posiada swoje warianty, wersje i odmiany. Poprzez tworzenie zaspakajam pragnienie osiągnięcia duchowej wolności, nakładanie pędzlem przestrzeni rzeczywistej przenosi mnie w moją "samo-przestrzeń".

W malarstwie, równoważę przemyślenia, wrażenia, emocje i intuicję. Odnajduję swoje odczucia w przestrzeni pomiędzy działaniem człowieka w przyrodzie, a siłą natury zadziwiającej i zachwycającej swoją doskonałością. Twórczość artystyczna jest dla mnie podróżą, zapisem tego, co dzieje się ze mną podczas wyprawy do własnego wewnętrznego świata oraz konfrontacją z zewnętrzną rzeczywistością. W tworzeniu odkrywam nową jakość spostrzegania i przedstawiania rzeczywistości, której doświadczam. To dla mnie fascynująca wyprawa „głębiej i wyżej”.


Fotorelacja

Galeria prac


Powrót