Otwarcie Sarapata GalleryNowogrodzka 8 - ten nowy adres ma szansę stać się jedną z najbardziej rozpoznawalnych galerii w Polsce. Po pierwsze dlatego, że Joanna Sarapata udostępniła galerii swoje nazwisko - ale nie tylko. Galeria do współpracy zaprosiła Ewę Bathelier, artystkę która od 30 lat mieszka w Paryżu, wystawia natomiast w Nowym Jorku i Miami.

O kolejnym artyście mówi się, że to następca Mitoraja - rzeźbiarz Paweł Orłowski z Krakowa. Obok nich pojawiła się mieszkająca w Portugalii Mariola Landowska ze swoimi pejzażami z Afryki płd i Amazonii, oraz profesor Barbara Łuczkowiak - artystka abstrakcji i profesor na warszawskiej ASP.

Galerię otworzył syn Joanny Sarapaty, Christophe Zerbone, który ma ambicje promować w Polsce młodych, świetnych artystów polskich i światowych jak i pokazywać ich sztukę na światowych rynkach sztuki. Na uroczystej inauguracji rodzinnej galerii sztuki pojawili się przyjaciele i wielbiciele artystów. Byli miedzy innymi: Teresa Rosati  i Weronika Rosati z partnerem Robertem Śmigielskim, Robert Janowski z żoną Moniką, Rafał Olbiński, Bogna Sworowska oraz Daniel i Krystyna Olbrychscy, jak i wielu Ambasadorów i kolekcjonerów sztuki.

Otwarcie galerii w nowej przestrzeni było wydarzeniem, które na długo zapadnie w pamięć gości i beneficjentki wszystkich życzeń - Joanny Sarapaty.

Powrót