Miasto marzeń

01 maja - 31 sierpnia 2018


Pierwszego maja rozpoczęła się oryginalna wystawa prac artystycznych Joanny Górskiej i Rafała Góralskiego pn. „”. Pierwsze prace można oglądać przy głównych drogach kraju, kolejne zobaczymy w Katowicach i aglomeracji.

Toruńscy artyści Joanna Górska i Rafał Góralski stworzyli cykl inspirujących prac o marzeniach, bez których życie byłoby smutne i nieciekawe. Prace można oglądać w maju i w czerwcu na wielkoformatowych nośnikach Motorway, usytuowanych przy głównych drogach kraju. Następnie w lipcu i sierpniu pokażemy prace na bilbordach i citylightach w przestrzeni miejskiej Katowic i aglomeracji. Wystawa zakończy się 31 sierpnia 2018 roku. 

 

Jesteś zmęczony miejskim hałasem, pędem i zabieganiem? Masz skołatane nerwy i masz dosyć codziennych, monotonnych zajęć? Nie masz czasu, by się zatrzymać i złapać drugi oddech? Cóż, może to oznaczać tylko jedno - że nadszedł czas, by zrobić sobie przerwę i pomarzyć. Zapytasz, czy masz prawo zatrzymać się i zacząć marzyć. Przecież powinieneś pędzić, wspinać się po kolejnych szczeblach kariery, gonić za kolejnymi sukcesami. No cóż, jest dobra wiadomość - bez marzeń nie ma genialnych pomysłów ani prawdziwych sukcesów. Jeszcze niedawno marzycieli nazywano lekkoduchami, marnującymi czas i śniącymi o niebieskich migdałach. Zaczęło się to zmieniać wraz z przeciążeniem człowieka nadmiarem bodźców i zmęczeniem, spowodowanym szalonym tempem życia we współczesnym świecie. Coraz bardziej doceniamy spokój, życie „slow”, czyli na zwolnionych obrotach i czas na marzenia. Najnowsze badania na temat kreatywności pokazują, ze najlepsze pomysły i genialne odkrycia pojawiają się w czasie błądzenia myślami, czyli właśnie w czasie snucia marzeń. 

 

Bez kreatywnych działań marzycieli i ich „szalonych” pomysłów nie byłoby postępu. To właśnie marzyciele byli motorami wielkich odkryć geograficznych, twórcami większości wynalazków i najwartościowszych dzieł sztuki – opowiada o projekcie Rafał Góralski. – My, Torunianie mamy szczęście, w końcu w naszym mieście urodził się jeden z największych marzycieli na świecie – Mikołaj Kopernik. Dla niego nie było rzeczy niemożliwych, bierzmy z niego przykład. 


 


Galeria prac


Powrót